EstonianEnglish
Serbia, viinamarjad ja vein

Hea Külastaja

Koduleht, kus Te parasjagu viibite, on loodud meie soovist jagada oma kogemusi ja huvitavat infot Serbia veinikeldritest, kohalikest viinamarjasortidest ning veinitraditsioonidest üldisemalt.

Balkani poolsaarel asuvas Serbias ulatuvad veinitootmise traditsioonid tagasi iidsetesse aegadesse. Täpset veinitarbimise algusaega on olnud keeruline määratleda, aga see ulatub enam kui 1000 aastat tagasi.

Viinamarjaistandused, kus kasvatati viinamarju juba Rooma riigi päevil, paiknevad täna ligikaudu 70 000 hektaril.

Asudes samal laiuskraadil põhiliste Prantsuse veinitootmispiirkondadega, kannavad Serbias kasvatatud viinamarjad endas suurt potentsiaali valmida kvaliteetseks veiniks.

Kombineerides veinitootmise traditsioone, viinamarjade suurepäraseid kasvutingimusi ja nõudlust kvaliteetse ning ökoloogiliselt puhta veini järele, on Serbia väiketootjad moderniseerinud oma veinitööstust ning suudavad pakkuda kõrgetele nõudmistele vastavat kvaliteetset veini. 

Vina Balkan on ühe Eesti – Serbia sõpruskonna püüdlus otsida ja leida erilisi maitseelamusi Serbia ja laiemalt ka Balkani veinide hulgast ning pakkuda ja tutvustada erinevaid veinisorte Baltikumi ja Põhjamaade veinisõpradele.